ताजा समाचार

भोलि (शुक्रबार) सार्वजनिक बिदाकाठमाडौं। काठमाडौंको पूर्वीभेगमा अवस्थित कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिकामा भोलि (शुक्रबार) सार्वजनिक बिदा हुने भएको छ। नगरपालिकामको वडा नम्बर १ स्थित कागेश्वरी महादेव मन्दिरमा कागेअष्टमी ( भाद्र शुल्क अष्टमी) मा मेला लाग्ने गर्छ।

यस पटक पनि अष्टमी देखि ३ दिनसम्म लाग्ने मेला आयोजना गरिएको छ । नगरपालिकाले कागेअष्टमीको अवसरमा नगरभित्र बिदा दिने निर्णय गरेको हो । कागेश्वरीको प्रर्वद्धनको लागि मेला आयोजना गरिएको कागेश्वरी मनोहरा नगरपालिका मेयर कृष्णहरि थापाले बताएका छन् ।

कागेश्वरी मन्दिरमा आज बिहीबार साहित्यक कार्यक्रम राखिएको छ । भोलि (शुक्रबार) मेला हुने र २१ गते मन्दिरको सरसफाइ गर्ने कार्यक्रम तय भएको नगरपालिकाले जनाएको छ। नगररपालिकाले मेलामा ५० हजारभन्दा बढी दर्शनार्थी आउने अनुमान गरेको छ।

किंवदन्ती अनुसार परापूर्वकालमा कागले गाईको दूध पहरामा रहेको शिवलिङ्गमा चढाउँदै गरेको गोठालाले देखेपछि त्यहाँ खोस्रेर हेर्दा महादेवको मूर्ति फेला परेको र त्यही बेलादेखि मन्दिरको नाम कागेश्वरी महादेव रहन गएको जनविश्वास छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस


सम्बन्धित शिर्षकहरु
  • प्रधानमन्त्रीको स्वास्थ्य सामान्य, नियमित काम गर्न सक्ने
  • कुँदेर बनाइएका काठका सामग्रीको प्रयोग घट्दै गएपछि पेशा नै सङ्कटमा
  • राप्रपाद्वार देशव्यापी रुपमा सांगठनिक प्रशिक्षण सुरु
  • भाले बोकेर सुत्केरी भेट्न वडाध्यक्ष
  • © 2019: Sidha Nepal All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी