ताजा समाचार

नबिल बैंकले यसरी थाहा पायो एटीएमबाट पैसा चोरदै गरेकोकाठमाडौ । बैंकले एटीएममा पैसा अभाव नहोस् र केही प्राविधिक गडबढी भए त्यसलाई तत्काल समाधान गर्न सकियोस् भनेर सार्वजनिक बिदाको दिनसमेत २४ घण्टै आफ्ना कर्मचारीलाई खटाएको हुन्छ। त्यतिबेला नबिल बैंकले पनि आफ्ना कर्मचारी खटाएको थियो । बैंकले शनिबार बिदा पर्ने भएकाले शुक्रबार एटीएममा आइतबारसम्मलाई पुग्ने गरी पैसा हालेको हुन्छ।

तर, शनिबार नै नबिल बैंकको कमलादीका दुवै एटीएम खाली भएको देखियो। अस्वाभाविक रूपमा एटीएममा पैसा सकिएपछि त्यहाँ खटिएका कर्मचारीले आफ्नो सुपरभाइजरलाई खबर गरेका थिए। सुपरभाइजर अफिस आएर हेर्दा प्रभु बैंकको १२र१३ वटा कार्डबाट धमाधम पैसा झिकिएको देखियो। त्यसपछि बैंकले सीसीटीभी क्यामराको फुटेज हेर्यो ।

सोही समय एनआईसी एसिया, जनता,ग्लोबल आईएमई र सनराइज बैंकको पनि कार्ड घोटिएको देखिएको छ सीसीटीभीमा स्कुल जाने ब्याग जस्तोमा पैसा झिक्दै हालेको देखियो। यो खबर आजको राजधानी दैनिकमा छापिएको छ। उनीहरू विदेशी भएको त्यसैबेला थाहा भयो । कमलादी शाखाबाट पैसा झिकेका ती व्यक्ति नै नबिल बैंकको दरबारमार्ग तीनधारा स्थित केन्द्रीय कार्यालयमा पनि आएर पैसा झिक्न थालेका थिए।

त्यसबेला सीसी टीभी लाइभ थियो। लाइभमै तिनीहरूले पैसा झिकेको थाहा भए पछि बैंकले सुरक्षा गार्डलाई प्रयोग गरेर एक जना चिनियाँ नागरिकलाई पक्राउ गरेको थियो। सो समय यस घटनाको रिपोर्टिङ अरू बैंकलाई समेत भइसकेको थियो । प्रभु बैंकले थाहा पाउनेबित्तिकै सबैभन्दा पहिले प्रहरीलाई खबर गर्यो । त्यसपछि अन्य चार जना होटलबाट पक्राउ परेका थिए। उनीहरूको साथबाट १ करोड ४० लाख रुपैयाँ बरामद गरिएको थियो ।

अझै केही चिनियाँ फरार रहेको प्रहरीको अनुमान छ। त्यसपछि तत्काल नबिल बैंकले प्रभु बैंकको कार्ड प्रोसेस गर्ने नेप्सलाई पनिखबर गरिदियो। नबिल बैंकका कर्मचारीले एटीएम खाली भएको विषयलाई सामान्य रूपमा हेरेको भए मात्र पनि यो घटनाबारे आइतबार दिउँसो मात्र थाहा हुन्थ्यो । कर्मचारीले तत्कालै किन भयो भनेर हेरेका कारण बैंकहरूबाट थप पैसा निस्किन पाएन। नबिलको एटीएमबाट करिब ७० लाख रुपैयाँ जति पैसा निकालिएको छ ।

बाँकी पैसा अन्य बैंकबाट निकालिएको छ। प्रहरीको अनुसन्धानमा पक्राउ परेकाहरू मुख्य योजनाकार होइनन् । उनीहरूले लुटेको पैसामा १० प्रतिशत कमिसन पाउने समझदारी भएको देखिन्छ । नेपाली पैसा लुटेर त्यसलाई डलरमा परिवर्तन गर्ने काममा भने केही नेपाली पनि संलग्न हुन सक्ने अनुसन्धानमा देखिएको छ । पैसा लुटेपछि केहीले भने विभिन्न मनिचेन्जरमा गएर सटही गर्ने काम समेत गरेका थिए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस


सम्बन्धित शिर्षकहरु
  • स्यार्तुङ रातामाटा टोल विकास संस्थाको अध्यक्षमा कुलदीप आचार्य ।
  • दसैँको टीकाको साइत सार्वजनिक हेर्नुहोस्
  • मुस्कानका पिताको माग : ए’सि’ड हान्नेलाई झु’ण्ड्या’इयोस्
  • ओली सरकारले आकाशे र उडन्ते गफ गर्यो : डा. महत
  • © 2019: Sidha Nepal All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी