ताजा समाचार

आज हरितालिका तीज, पशुपतिनाथ लगायत देशभरका शिवालयमा घुँइचाेकाठमाडौं । आज नेपाली नारीहरुको महान पर्व हरितालिका अर्थात् तीज पर्व । भाद्र शुक्ल तृतीयाका दिनमा मनाइने हरितालिका तीज आज भगवान शिवको पूजा आराधना गरी मनाइँदैछ। तीजका अवसरमा भगवान पशुपतिनाथ लगाएत देशभरका शिवालयमा भक्तजनको भीड लागेको छ ।

भाद्र शुक्ल तृतीयाका दिन ब्रत बसेर भगवान शिव, पार्वतीको पूजा, आराधना गरेमा सुख, शान्ति प्राप्ति हुने धार्मिक विश्वास रहँदै आएको छ । तीजको अवसर पारेर पशुपतिनाथ मन्दिरमा आज भक्तजनले आधा घण्टामै दर्शन गर्न पाउने भएका छन् । पशुपति क्षेत्र विकास कोषले जनाएको छ।

सामान्यतया आधा घण्टामा भक्तजनले दर्शन गरिसक्ने गरी स्वयंसेवकलगायत सुरक्षाकर्मी र कर्मचारीलाई परिचालन गरिएको कोषले जनाएको हो।मन्दिर प्रवेशका लागि पहिलो लाम गुह्येश्वरी–गौरीघाट–उमाकुण्ड–दक्षिणामूर्ति–रुद्रगाडेश्वर–वासुकी हुँदै उत्तर ढोकाबाट, दोस्रो लाम जयवागेश्वरी–भुवनेश्वरी–शङ्कराचार्य मठ हुँदै फलामेपुल–पश्चिम सानो ढोकाबाट मन्दिर प्राङ्गण प्रवेश गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस


सम्बन्धित शिर्षकहरु
  • स्यार्तुङ रातामाटा टोल विकास संस्थाको अध्यक्षमा कुलदीप आचार्य ।
  • दसैँको टीकाको साइत सार्वजनिक हेर्नुहोस्
  • मुस्कानका पिताको माग : ए’सि’ड हान्नेलाई झु’ण्ड्या’इयोस्
  • ओली सरकारले आकाशे र उडन्ते गफ गर्यो : डा. महत
  • © 2019: Sidha Nepal All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी